Wrzesień 2020

W dniach 7-8 marca 2014 w Kraśniku odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetek (do 17 lat). W zawodach bardzo dobrze zaprezentowała się młoda zapaśniczka LKS Orzeł w Namysłowie, a uczennica Gimnazjum nr 2 w Namysłowie.

Ewelina Ciunek (15 lat, mistrzyni Polski Młodziczek z 2013 i 2012 r. oraz laureatka I miejsca w plebiscycie na 10 najlepszych sporowców – uczniów woj. opolskiego w szkołach gimnazjalnych za 2013 r.) zdobyła bezapelacyjnie złoty medal w kat. wag., do 49 kg deklasując swoje rywalki już w swoim pierwszym starcie w grupie kadetek do lat 17.

Ewelina będąc najmłodsza z całej stawki zawodniczek wszystkie swoje walki wygrała przed czasem w pięknym stylu pokazując, że jest zdecydowanie najlepsza w Polsce. Kolejne walki, a miała ich 5 wygrywała przez przewagę techniczną lub przez położenie na łopatki w tym z zawodniczkami z Ukrainy i Białorusi i dwiema najlepszymi 17 letnimi Polkami Anna Król i Agatą Walerzak, z którymi to rywalizuje o miejsce w reprezentacji na ME i MŚ.

Tym samym Ewelina Ciunek zdobyła swój pierwszy tytuł w grupie kadetek. Dzięki temu podopieczna trenerów Marcina Marcinkiewicza i Krzysztofa Pawlaka bardzo przybliżyła się do startu w tegorocznych mistrzostwach Europy i Świata w tej kategorii wiekowej.

Zawody było mocno obsadzone startowało 41 klubów z całej Polski oraz 7 z zagranicy w tym z Ukrainy, Białorusi, Łotwy, Czech, Estonii, Słowacji. LKS Orzeł Namysłów w tej stawce zajął V miejsce, a III z klubów polskich za gospodarzami z Suplesu Kraśnik oraz Cementem – Gryf Chełm. Imprezę wygrała ekipa Ukrainy.

oprac: S. Konieczny