Ewelina Ciunek (LKS Orzeł Namysłów) zdobyła złoty medal mistrzostw Starego Kontynentu juniorek młodszych do lat 17 w kategorii wagowej do 49 kg, które odbywały się w dniach 5-11 maja 2014 w miejscowości Samokov w Bułgarii.

W zwycięstwie nie przeszkodziło jej nawet to, że jest dwa lata młodsza niż większość rywalek i bardzo trudne losowanie. Namysłowianka była najmłodszą reprezentantką Polski (wszystkie inne zapaśniczki miały 17 lat) i mimo dopiero 15 lat i debiutu w tak ogromnej imprezie przez turniej przeszła jak burza. W 1/8 finału pokonała Tatyanę Varansovą z Azerbejdżanu (Rosjankę reprezentującą Azerbejdżan) 8:4 na punkty, w ćwierćfinale wygrała z Rosjanką Aleksandrą Nitsenko po bardzo trudnej walce 3:2 na punkty, a w półfinale aż 9:0 na punkty zwyciężyła Ukrainkę Khrystynę Demko.

W wielkim finale rywalką naszej zapaśniczki była z kolei Suzanna-Georgiana Seicariu z Rumunii, brązowa medalistka ME z 2013 roku, ale jak się okazało pojedynek o złoto nie był najtrudniejszy, choć Ewelina walczyła w nim z kontuzją kolana, bowiem namysłowianka wygrała przez położenie na łopatki przy stanie punktowym 18:8. Obok Polki i Rumunki na podium w kategorii wagowej 49 kg stanęły Rosjanka Aleksandra Nitsenko i Węgierka Tamara Dollak. W zawodach brały udział zawodniczki z 32 krajów Europy, a reprezentacja Polski zajęła 3 miejsce w punktacji drużynowej. Trenerami zawodniczki w klubie są Krzysztof Pawlak i Marcin Marcinkiewicz,a w reprezentacji Polski Pan Władysław Olejnik z Koszalina.

Teraz przed Eweliną start w lipcowych Mistrzostwach Świata, które odbędą się na Słowacji. Nasza zawodniczki wystąpi tam już w nowej kat. wagowej do 52 kg.

1,497 total views,  1 views today