Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów – kanał Ulgi w Opolu

“Muzyki nie można słyszeć wtedy, gdy człowiek nie ma ciszy wewnętrznej.
A cisza wewnętrzna jest osiągalna tylko tam, gdzie jest przyroda.”

Jan Sabiniarz

Mistrzostwa odbyły się w dniu 31 maja w Opolu na kanale Ulgi. Startowało w nich 226 zawodników z 40 gimnazjów i 50 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały 3 drużyny trzyosobowe.

Niezwykle trudne warunki /zamulona, nieprzejrzysta woda/ spowodowały, że złowienie ryby było trudne i decydowało o sukcesie. Przyjęta taktyka i przysłowiowy łut szczęścia zadecydowały o tym, że wśród laureatów Mistrzostw znalazło się dwóch uczniów naszej szkoły.

W klasyfikacji generalnej indywidualnie:

• V m. – Majkel Kulesza Ib
  • VII m.- Patryk Chrabański IId.

Sukcesy indywidualne przełożyły się na wysokie wyniki drużynowe:

• IV m. – drużyna w składzie: Majkel Kulesza I b, Grzegorz Mosiej Ia, Marta Ołpińska IIc
  • VI m. – – drużyna w składzie: Patryk Chrabański II d, Jakub Kubicki II d, Krystian Ołpiński II d.

Zważywszy, że większość startujących to uczniowie klas pierwszych i drugich możemy mieć nadzieję, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje w latach następnych.

W. Putowski