Jedną z najpiękniejszych cech młodego wieku jest wiara w spełnienie marzeń. Niestety, tak jak wraz z wiekiem tracimy ciekawość świata i umiejętność stawiania sobie tych najważniejszych, filozoficznych pytań, tak samo tracimy nadzieję w to, że może nas jeszcze spotkać coś dobrego. W rutynie dni, pod ciężarem problemów, przestajemy wierzyć w dobre wróżki, szczęście, świętego Mikołaja i sami bierzemy sobie na plecy ciężar, który nieraz trudno jest udźwignąć bez pomocy innych. Stajemy się dorośli, poważni i uśmiechamy się tylko, gdy dziecko pisze list do św. Mikołaja, którym oczywiście sami musimy się staćNawet na mikołajki, patrzymy jak na problem, zamiast przystanąć na chwili zobaczyć w tym obyczaju to, co widzą dzieci. Antonie de Saint-Exupery pisał: „Ludzie mają gwiazdy, które nie są dla nich tym samym. Dla niektórych, tych, którzy odbywają podróże, gwiazdy są przewodnikami. Dla innych jedynie maleńkimi punkcikami świetlnymi. Dla jeszcze innych, naukowców, to problem. Dla mego Biznesmena były ze złota. Ale te wszystkie gwiazdy milczą dla nich..”.Może dlatego, nie czujemy już obecności tego siwego, starszego pana wśród nas. Może milczy, bo nie potrafimy już go dostrzec. Może dorósł i przychodzi jako inny człowiek, który próbuje pomóc, a którego odrzucamyWiarę w magię okresu mikołajkowego przywrócić jest w stanie tylko uśmiech dzieci, a tego nie brakowało w Gimnazjum Nr 2 04. i 05. grudnia. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowana została zabawa mikołajkowa dla dzieci pracowników szkoły. Na stołówce pojawiły się choinki, bombki, gwiazdki, światełka, które budowały ten niesamowity klimat. W centralnym miejscu sali stał tron dla św. Mikołaja. Impreza rozpoczęła się od powitania dzieci i prostego konkursu z nagrodami. Następnie przyszła kolej na zabawy ruchowe i muzykę. Nie zabrakło też konkurencji dla rodziców i bajek dla dzieci, ale oczywiście każdy czekał na specjalnego gościa, który swoim pojawieniem się, wywołał rumieńce na twarzach najmłodszych. Dzieci, podczas odbierania prezentów, mówiły wierszyki, śpiewały piosenki i doskonale się bawiły. Mikołajowi, tak spodobała się nasza szkoła, że postanowił w niej pozostać i następnego dnia, w towarzystwie śnieżynek i dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców, wręczył uczniom słodkie upominki w postaci czekolad. Gimnazjaliści nie mogli doczekać się jego przybycia i wytrwale wsłuchiwali się w odgłosy dochodzące z korytarza, ozdobionego wykonanymi przez uczniów karykaturami świętego. Czy w niego wierzyli? Nawet jeśli nie, to przekonali się, że tkwili w błędzie, bo przyszedł. Był przez te dwa dni z nami.

Opiekun SU Kinga Węgrzyn-Kanak

1,390 total views,  1 views today