Grudzień 2020

ODWIEDZINY ŚW. MIKOŁAJA W NASZEJ SZKOLE

Choć na pewno to wszystko są baje,
Takie wiecie, baje baju-baju
To jednakże tak coś mi się zdaje;
Że przyjemnie wierzyć w Mikołajów.
Świat się nimi co roku zaludnia
O północy dnia szóstego grudnia.

Nie wiadomo dotychczas dokładnie,
Gdzie Mikołaj przez cały rok żyje,
Chyba w szafkach, w komodach gdzieś na dnie
Przed ludzkimi oczami się kryje.
Kto ma szczęście, ten na dnie komody
Ujrzy czasem strzępek siwej brody(….)
(Jerzy Kern )

W tym roku, wyjątkowo z małym opóźnieniem, 9 grudnia 2014 roku uczniowie od samego rana z niecierpliwością i utęsknieniem oczekiwali odwiedzin św. Mikołaja.

Tego dnia zawitał do nas ze swoim całym orszakiem, tj. reniferami, aniołkami, elfami, które dzięki naszej cudownej Radzie Rodziców obdarowały wszystkich obecnych i nieobecnych tego dnia słodyczami. Uczniowie w podziękowaniu św. Mikołajowi za wizytę i słodkości śpiewali mu piosenki, recytowali wiersze, a nawet zaprosili do wspólnego tańca i pamiątkowego zdjęcia wierząc, że za rok znowu nas odwiedzi J.

Opiekunowie SU
M. Górniak, S. Konieczny