28 maja 2014 – grupa uczniów z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie uczestniczyła w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym „AZYMUT NAUKI”. Konkurs odbył się w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do nauki przedmiotów przyrodniczych przez działania w terenie. Udział w konkursie dostarczył uczniom rozrywki umysłowej i fizycznej, był sprawdzianem ich umiejętności i zachęcał do pogłębiania wiedzy przyrodniczej.

Uczniowie mieli za zadanie podążać z otrzymaną na starcie mapą do wyznaczonych punktów gdzie czekały na nich praktyczne zadania z zakresu biologii, fizyki, chemii i geografii. Za poprawne wykonanie zadania uczniowie otrzymywali punkty. W oczekiwaniu na wyniki konkursu uczniowie wzięli udział w widowiskowych pokazach chemicznych zorganizowanych przez członków Koła Naukowego Chemików Uniwersytetu Opolskiego. Zespół uczniów naszej szkoły z klasy III d w składzie:

• Malwina Michałków
  • Dorota Matkowska
  • Agnieszka Orlikowska
  • Martyna Wołczyńska

otrzymał II miejsce na sześć szkół z województwa opolskiego uczestniczących w konkursie. Zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Opiekun U. Masiowska

1,359 total views,  1 views today