Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych po raz trzeci w szkole

Grafik wydarzeń związanych z tym corocznym świętem wszystkich szkolnych bibliotek jest dość napięty. Począwszy od wystawy książek zakazanych, na której w zabawny sposób przeczytacie informacje o powodach “zakazania” czytania pewnych książek nawet w XXI wieku, kończąc na konkursach klasowych i indywidualnych. Jak co roku, również i tym razem zachęcam wszystkie klasy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym “Z książką za pan brat”. Szczegóły konkursu u waszych wychowawców oraz w bibliotece. W wielkim skrócie – tematem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa wśród młodzieży, a praca konkursowa to, oczywiście, fotografia, na której przedstawicie osoby czytające książki oraz “książkowe towarzystwo”, w końcu “z książką za pan brat”. Na prace czekam do 27 października.
Drugi konkurs kierowany jest do uczniów lubiących czytać książki i występować przed publicznością. Chętni do udziału przygotowują wypowiedź – ok. 5 do 10 minut – na jeden z trzech tematów:
1) Książka łączy… – dokończ i uzasadnij swoją wersję na podstawie książki/książek/serii
2) Opowiem Ci o książce, która… – dokończ i uargumentuj na podstawie wybranej książki
3) Ta książka powinna wejść do kanonu szkolnych lektur, ponieważ… – uzasadnij na podstawie wybranej książki.
Każda wypowiedź przypomina rozprawkę, zatem powinna obfitować w argumenty i dobre zakończenie. Lubiący mówić na pewno nie będą mieli z tym problemów! Szczegóły konkursu w bibliotece, natomiast sam konkurs odbędzie się 25 października.

Oprócz tego na czytelników i nie tylko czeka mnóstwo innych atrakcji. Wstąp do biblioteki i przekonaj się na własne oczy.