Międzynarodowy Konkurs “Matematyka Bez Granic” 2010

Dnia 04 marca 2010. w Gimnazjum Nr 2 w Namysłowie odbył się finał Międzynarodowego Konkursu Matematyka Bez Granic. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas trzecich gimnazjum oraz uczniów klas pierwszych liceum lub technikum. Do udziału w konkursie zgłoszona została klasa III e.

Kilka tygodni wcześniej odbył się etap wstępny, który był treningiem do rozwiązywania zadań finałowych.

Uczniowie otrzymali 10 zadań. Pierwsze podane było w języku obcym. Należało je przetłumaczyć, rozwiązać i rozwiązanie podać w wybranym języku. Klasa III e wybrała język angielski. Czas na rozwiązanie zadań wynosił 90 minut. Uczniowie pracowali w odpowiednio dobranych grupach.

Etap finałowy konkursu każdego roku odbywa się w tym samym dniu w ponad 40 krajach świata.

Koordynator konkursu- Ewa Ryszczyk

zaproszenie