Międzynarodowy Dzień Kropki – to Święto Odwagi, Kreatywności, Talentów i Zabawy

16 września w naszej szkole było bardzo wesoło i kolorowo. Trzecioklasiści pod opieką pani Oli Piechowicz i pani Iwonki Brzezińskiej obchodzili Dzień Kropki. Najpierw dowiedzieliśmy się od czego się wszystko zaczęło.

A zaczęło się od książki,, Kropka”, którą napisał Peter Reynolds. Bohaterką książki była bardzo nieśmiała dziewczynka Vashti, która nie wierzyła w siebie i w swoje możliwości. Na lekcji plastyki nauczycielka namówiła ją aby postawiła na kartce niewielki znak, choćby kropkę, a potem podpisała swoje dzieło. Niedługo Vashti ujrzała swoją pracę oprawioną w ramki, wiszącą na ścianie. I od tej chwili dziewczynka zaczęła  chętnie i śmiało malować różne  kropki, mieszając przy tym kolory. Jej prace były pomysłowe, kolorowe i podobały się innym. Tak oto mała kropka zmieniła życie nieśmiałej dziewczynki. Bo wszyscy mamy talent , trzeba tylko w siebie uwierzyć.

PEŁNI ZAPAŁU TWORZYMY KOLOROWE DZIEŁA W KROPKI