Wrzesień 2020

4 grudnia tego roku uczniowie klasy VIIA dwujęzycznej zrealizowali swój pierwszy projekt grupowy w ramach innowacji pedagogicznej z języka angielskiego „Know the country = learn the language”.Na lekcjach uczniowie poznawali najważniejsze wiadomości z zakresu historii, geografii, kultury i realiów życia w Nowej Zelandii. Następnie podzieleni na grupy tworzyli skecze w języku angielskim wzorując się na postaciach z najsłynniejszych filmowych trylogii kręconych w scenerii Nowej Zelandii: „Władcy Pierścieni” i „Hobbit”. W efekcie pracy zespołowej uczniów powstały cztery skecze pokazujące klasyczne tolkienowskie postacie hobbitów, elfów i czarodziejów w niecodziennych sytuacjach, z motywami podróży w czasie i wątkami miłosnymi. Po dokonaniu oceny wyłoniono następujący ranking:
miejsce I – skecz pt. „Hobbit wedding” – tragiczna historia miłosna
miejsce II (ex aequo) „Running shoes” czyli jak trudno kupić obuwie kiedy ma się wielkie owłosione stopy oraz „A kind of magic” – podróż w czasie
miejsce III – skecz pt. „Hobbit in the restaurant” – czyli gastronomiczne nieporozumienie
Ponadto jeden z uczniów nagrał kilkuminutowy film, w którym opowiedział historię hobbitów dodając elementy recenzji w nowoczesnym youtuberowskim stylu. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w projekt i życzymy powodzenia w przyszłych pracach zespołowych.