Mathematiques sans frontieres

SUKCES KLASY III D

W marcu kolejny raz wzięliśmy udział w finale Międzynarodowego Konkursu Mathematiques sans frontieres. Biorą w nim udział klasy trzecie gimnazjum oraz pierwsze technikum lub liceum. Tematyka zadań obejmuje różne działy matematyki i uwzględnia jej korelację z innymi przedmiotami.

Zadania pokazują zastosowanie matematyki w życiu codziennym i nawiązują do konkretnych sytuacji życiowych. Mają różny stopień trudności, odpowiadają umiejętnościom i zainteresowaniom uczniów.

Jedno z zadań podane jest języku obcym. Należy je przetłumaczyć, rozwiązać i udzielić wyjaśnienia do rozwiązania używając co najmniej 30 wyrazów w wybranym przez klasę języku. Celem konkursu jest podniesienie zainteresowania uczniów matematyką, zachęcenie do nauki języków obcych, wdrożenie do pracy w grupach, rozwijanie twórczej aktywności uczniów, zaangażowanie uczestników do realizacji wspólnie ustalonego celu.

Naszą szkołę reprezentowała klasa III d. Uczniowie spośród 215 klas trzecich zajęli II miejsce w województwie opolskim, IX miejsce w regionie dolnośląsko – opolskim i XX miejsce w kraju.

Klasę do konkursu przygotowała Pani Zdzisława Filipczak.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

1,067 total views,  1 views today