previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Październik 2020
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol

Zgodnie z niepisaną tradycją, jak już od 6 lat, uczniowie naszego Gimnazjum, z inspiracji członków Szkolnego Klubu Europejskiego włączyli się w akcję pisania listów w obronie więźniów sumienia. Doroczny Nocny Maraton Pisania Listów zorganizowało Amnesty International. W naszym mieście pisanie listów odbyło się już po raz siódmy. Jak co roku organizatorami akcji byli uczniowie ze szkolnej grupy Amnesty International w Liceum Ogólnokształcącym w Namysłowie. Opiekunem tej grupy jest Przemysław Paradowski – nauczyciel historii i WOS.

W akcji wzięła udział rekordowa liczba uczestników – w holu Namysłowskiego Ośrodka Kultury zaczęło brakować miejsca na dostawianie krzeseł i stolików. Tylko z naszego gimnazjum wzięło udział 25 uczniów pod opieką Włodzimierza Putowskiego. Po raz kolejny padł rekord napisanych listów – tym razem ponad 1400 szt.

Na sukces ten złożyła się wytrwała i ciężka praca namysłowskiej młodzieży oraz tych dorosłych, którzy już od lat uczestniczą w tej szczytnej akcji. A wszystko to w świetnej atmosferze, przy ciepłej kawie i herbacie oraz domowych słodyczach, które przygotowali sami uczestnicy. Rozmowy też nie miały końca. Jak to wyglądało można zobaczyć w załączonych galeriach.

Mamy nadzieję, że nasz wysiłek przyniesie konkretny efekt w postaci rozwiązanych spraw czy uwolnionych więźniach. W latach poprzednich listy Amnesty International pomogły wielu ludziom na całym świecie. Teraz też tak musi być….

I jeszcze coś – ta szczytna i wspaniała lekcja demokracji w Namysłowie rozpoczęła się 13 grudnia – a przecież dla Polaków ta data ma wymiar symboliczny.

Włodzimierz Putowski

 1,012 total views,  1 views today