Mądre żywienie – “Żyj smacznie i zdrowo”

W pierwszy dniu wiosny wszyscy sięgnęliśmy po warzywa i owoce. Uczniowie naszej szkoły zorganizowali klasowe igrzyska smaków i sporządzali liczne surówki, sałatki i koktajle warzywno-owocowe. Pod opieką swoich wychowawców klasy podsumowały udział szkoły w programie „Żyj smacznie i zdrowo”.

Zajęcia miały charakter otwarty, więc podczas przerw w pracach kulinarnych uczniowie, nauczyciele i odwiedzający szkołę goście mogli zobaczyć wytwory spożywcze uczniów oraz spróbować dzieł smakowych. Przygotowane potrawy były świeże, pachnące i pełne witamin. Uczniowie uczyli się prostych i smacznych przepisów propagujących świeże warzywa pełne zdrowych i odżywczych soli mineralnych i witamin oraz ich ważną rolę dla organizmów nastolatków.

oprac: Piotr Leszczyński