W tym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczyła w realizacji programu edukacyjno-badawczego „Mądre żywienie, zdrowe pokolenie” organizowanego przez Polskie Towarzystwo Dietetyki. W ramach programu przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące prawidłowych zasad żywienia nastolatków.

Uczniowie dowiedzieli się jakie są potrzeby pokarmowe organizmu i w jaki sposób należy przygotowywać posiłki zapewniające wszystkie niezbędne składniki. Mocnym akcentem programu było zwrócenie uwagi odbiorców na równowagę energetyczną między tym co spożywamy, a zapotrzebowaniem organizmu. Uczestnicy programu obliczali własny wskaźnik BMI i uczyli się planować dobrze dobrane posiłki dla nastolatka. Program i jego treści dla wielu młodych ludzi był zaskoczeniem problemowym, a czasem nawet przewrotem w żywieniu. Stał się początkiem nowego patrzenia na jedzenie. Koniec z chipsami, colą i batonami. Niech prym wiodą warzywa, mleko i ryby.

Piotr Leszczyński