Logopedia a kwarantanna

Koronawirus zatrzyma nas w domach nieco dłużej niż wszyscy się spodziewali. Nie oznacza to jednak przerwy od terapii, która musi być dostosowana do warunków domowych i kontynuowana mimo wszystko.Niestety, rezygnacja z terapii wywoła regres u dziecka. Jak tego uniknąć? Garść podpowiedzi na samodzielną realizację zadań logopedycznych w domu znajdziecie Państwo w classroomie Logopedia zdalnie (5qn6x7v).
Terapia logopedyczna to nie tylko korekta mowy, ustawianie języka w odpowiedniej pozycji czy nauka rymowania. To terapia komunikacyjna usprawniająca umiejętności szkolne – pisanie, czytanie, słuchanie, rozwijająca słownictwo. Piszę o tym w dobrej wierze i przekonaniu, że znajdziecie, drodzy Rodzice, czas na podnoszenie kompetencji własnych dzieci i zagospodarujecie kilkanaście minut dziennie na logopedyczną rozgrzewkę komunikacyjną. Więcej propozycji i scenariuszy zajęć wysyłam drogą mailową i wklejam do logopedycznego classrooma.
Pani Magda