Logistyk – czy to zawód przyszłości?

W  Zespole Szkół Mechanicznych 24 marca po raz czwarty odbył się Dzień Logistyka, który w tym roku przebiegał pod hasłem „LOGISTYKA W SŁUŻBACH SPECJALNYCH”. W tym celu do placówki zaproszeni zostali przedstawiciele różnych instytucji związanych z szeroko rozumianą logistyką – policjanci, strażacy, inspektorzy transportu drogowego, a współorganizatorami byli DIEHL Controls, Wyższa Szkoła Logistyki, LKW WALTER.  Z zaproszenia skorzystali także nasi uczniowie klas trzecich. Na początku zapoznali się z ogólną teorią pracy Inspektora Transportu Drogowego, w programie znalazły się również  warsztaty dotyczące logistyki w służbach specjalnych, pokaz ratownictwa medycznego z wykorzystaniem psów-ratowników a także  pokaz pracy straży pożarnej, policji i wojska. Tego typu inicjatywa ułatwi wielu uczniom dokonanie właściwego wyboru dalszej ścieżki kształcenia.

doradca zawodowy Aneta Świlak