Listopad 2020

We wtorek udaliśmy się na lekcję przyrody zorganizowaną przez Panią Małgorzatę Lizurej, która rozpoczęła się podczas zimowego spaceru ścieżką edukacyjną pośród między innymi sosen w namysłowskim lesie. Uczniowie obserwowali przyrodę: drzewa, ślady na śniegu i budki na drzewach zarówno te przygotowane dla ptaków jak i owadów. Pobyt w lesie został urozmaicony zawodami sportowymi “rzut szyszką”. Gratulujemy zwycięskiej drużynie. Następnie zostaliśmy zaproszeni do sali konferencyjnej budynku Nadleśnictwa Namysłów na poczęstunek i dalszą część lekcji przyrody, podczas której uczniowie rozpoznawali ptaki, słuchali odgłosów zwierząt leśnych, rozwiązywali krzyżówkę i pomagali dotrzeć zwierzętom do pożywienia podczas rozwiązywania labiryntu. Na podsumowanie uczestnicy zimowiska układali puzzle w dwóch grupach i na zakończenie otrzymali książki i malowanki w prezencie od Nadleśnictwa Namysłów. Serdecznie dziękujemy za niezwykle interesującą i pouczająca lekcję szczególnie Małgorzacie Lizurej, która zadbała o tak ciekawy i intensywny dzień. Po obiedzie uczniowie przygotowywali z nauczycielką pokarm dla ptaków.