,,KUSZENIE ŚMIERCI’’

Uczniowie Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie dnia 18.05.2015r uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym pt.,,KUSZENI ŚMIERCI’’. Tematem przewodnim spektaklu była spowiedź artysty pana Lecha Dyblika, który słowem i gitarą kreślił ponury obraz rzeczywistości, w której żyje nasza młodzież. Program to opowieści o człowieku, który wiele razy mógł wybrać ciemna drogę, kuszony przez środowisko ,,artystyczne’ ’najpierw w liceum, później na deskach teatru i planie filmowym. Ważnym elementem spotkania był blok poświęcony ,,cyberprzemocy’’, uzależnieniom od komputera i Internetu. Aktor wskazywał na zagrożenia związane z używaniem wszelkich przedmiotów mobilnych i wpływu świata wirtualnego na świadomość i psychikę młodego człowieka.
Program o charakterze profilaktyki uzależnień jest bardzo ważnym elementem edukacji uczniów w gimnazjum. Nauczyciele oraz pedagog szkolny na bieżąco realizują na zajęciach, warsztatach oraz lekcjach wychowawczych zagadnienia związane z profilaktyką. Uczestnictwo na zajęciach profilaktycznych o zupełnie innym wymiarze w znaczny sposób wspomaga pracę edukacyjno – profilaktyczną z uczniami. Podczas koncertu pana Lecha Dyblika na sali panowała cisza i skupienie. Młodzież z dużym zaangażowaniem obejrzała spektakl. Opiekunem oraz pomysłodawcą spotkania był pedagog szkolny pani Aleksandra Wojnarska.
Dyrekcja oraz uczniowie Gimnazjum nr 2 dziękują Naczelnikowi Spraw Obywatelskich w Namysłowie panu Janowi Hołowaczowi za pomoc finansową w zrealizowaniu przedsięwzięcia.

Opracowała: Aleksandra Wojnarska

1,066 total views,  1 views today