previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Listopad 2020
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol szkoła do hymnu

,,KUSZENIE ŚMIERCI’’

Uczniowie Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie dnia 18.05.2015r uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym pt.,,KUSZENI ŚMIERCI’’. Tematem przewodnim spektaklu była spowiedź artysty pana Lecha Dyblika, który słowem i gitarą kreślił ponury obraz rzeczywistości, w której żyje nasza młodzież. Program to opowieści o człowieku, który wiele razy mógł wybrać ciemna drogę, kuszony przez środowisko ,,artystyczne’ ’najpierw w liceum, później na deskach teatru i planie filmowym. Ważnym elementem spotkania był blok poświęcony ,,cyberprzemocy’’, uzależnieniom od komputera i Internetu. Aktor wskazywał na zagrożenia związane z używaniem wszelkich przedmiotów mobilnych i wpływu świata wirtualnego na świadomość i psychikę młodego człowieka.
Program o charakterze profilaktyki uzależnień jest bardzo ważnym elementem edukacji uczniów w gimnazjum. Nauczyciele oraz pedagog szkolny na bieżąco realizują na zajęciach, warsztatach oraz lekcjach wychowawczych zagadnienia związane z profilaktyką. Uczestnictwo na zajęciach profilaktycznych o zupełnie innym wymiarze w znaczny sposób wspomaga pracę edukacyjno – profilaktyczną z uczniami. Podczas koncertu pana Lecha Dyblika na sali panowała cisza i skupienie. Młodzież z dużym zaangażowaniem obejrzała spektakl. Opiekunem oraz pomysłodawcą spotkania był pedagog szkolny pani Aleksandra Wojnarska.
Dyrekcja oraz uczniowie Gimnazjum nr 2 dziękują Naczelnikowi Spraw Obywatelskich w Namysłowie panu Janowi Hołowaczowi za pomoc finansową w zrealizowaniu przedsięwzięcia.

Opracowała: Aleksandra Wojnarska

 1,010 total views,  1 views today