Konstrukcje drogowe

Młodzi konstruktorzy podczas zajęć technicznych konstruowali modele budowli drogowych. W trakcie lekcji powstały mosty o różnych rozwiązaniach technicznych. Wśród opracowanych makiet prezentowały się mosty szkieletowe, wantowe i linowe. Uczniowie tworząc swoje budowle poznawali tajniki projektowania i konstrukcji mostów.

Omawiali znaczenie mostów, wiaduktów, tuneli i dróg w transporcie lądowym. Przed przystąpieniem do prac budowlanych każdy zespół musiał przygotować projekt graficzny mostu i zaplanować niezbędne materiały. Następnie konieczne było podzielenie obowiązków i czynności wykonawczych. Uczniowie podczas pracy napotykali na liczne problemy z długością materiału, krzywo działającym narzędziem, czy też klejem, który nie kleił. Po kilku godzinach zmagań z piłą i klejem powstały nowoczesne mosty na miarę każdej z grup. Może w przyszłości któryś z tych budowniczych będzie tworzył prawdziwe mosty na polskich drogach.

Piotr Leszczyński

1,051 total views,  1 views today