Konkursy w bibliotece

W ciągu października i listopada wszyscy uczniowie posiadający umiejętność pisania mogli zabawić się w mistrza lakoniczniej wypowiedzi. Na czym owa zabawa polegała? Należało wybrać książkę, podać jej tytuł i napisać krótką, bardzo krótką recenzję w sześciu słowach. Biorąc pod uwagę fakt, że recenzja to wypowiedź oceniająca, uczestnicy konkursu mieli twardy orzech do zgryzienia tym bardziej, że o książkach, które naprawdę fascynują, można mówić godzinami. Niemniej, zwyciężczynią konkursu została uczennica klasy III b – Gabrysia Beza. Gratulacje

Po długim oczekiwaniu na wyniki konkursu fotograficznego organizowanego przez szkolną bibliotekę “Z książką za pan brat” mam zaszczyt przekazać werdykt jurorski:
I miejsce, jedyne na liście laureatów, przypadło klasie III a za genialny miks z Harrym Potterem. Uczniowie zwycięskiej klasy okazali się pomysłowi, a ich praca na tle pozostałej piątki, wybijała się oryginalnością. Klasa III a otrzymała nagrodę pieniężną. Galerię zdjęć, biorących udział w konkursie, można podziwiać w bibliotece na III piętrze.

528 total views

Uczestnicy I Konkursu ORATORSKIEGO zmierzą się w sali nr 31 w najbliższy poniedziałek, tj. 24 października na pierwszej lekcji. Pamiętajcie o paru rzeczach, mianowicie:
– dobrze przygotujcie swoje wypowiedzi,
– miejcie “w pogotowiu” ściągawki waszych speechyków
– możecie wziąć ze sobą książkę, o której będziecie mówić
– zapomnijcie o tremie i stresie, to nie jest konkurs odtwórczy, w którym sprawdza się wiedzę!

Celem konkursu oratorskiego jest postawienie na autopromocję i przede wszystkim, zaprezentowanie Waszych pasji.

Pani z biblioteki

750 total views