previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Październik 2020
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol

Konkursy dla uczniów

29 września 2020r. w Opolu odbył się drugi i trzeci etap konkursu ,,Austria- kraj i mieszkańcy”. Jest to coroczny turniej wiedzy organizowany przez Bibliotekę Austriacką, wspierany przez Konsula Honorowego Republiki Austrii we Wrocławiu i sponsorowany przez Biuro Podróży ,,Almatur”.

Sebastian Sutyła, uczeń klasy VIIIB, który w marcu przeszedł pozytywnie etap szkolny, wziął udział w półfinale i zakwalifikował się do finału  XXIII edycji ogólnopolskiego konkursu
o Austrii.

Łącznie do eliminacji przystąpiło 601 osób z 53 szkół różnych typów, a do samego półfinału zakwalifikowało się 18 uczestników. W ścisłym finale udział wzięło 11 osób, w tym nasz ósmoklasista.

Sebastian wykazał się ogromnym zasobem wiedzy z różnych dziedzin, m.in. z historii, geografii, sztuki czy sportu. Musiał poprawnie odpowiadać na pisemne i ustne pytania, zmierzyć się z pracą na czas, czy też publiczne przedstawić przygotowaną wcześniej prezentację.

Jesteśmy bardzo dumni z faktu, iż naszą społeczność uczniowską godnie reprezentuje Sebastian Sutyła – finalista XXIII edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Austria – kraj i mieszkańcy”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            Marta Mysiorek

 2 total views,  2 views today

Z okazji okrągłej, dwudziestej, rocznicy opublikowania pierwszej części przygód młodego czarodzieja z Hogwartu, J.K. Rowling postanowiła wydać swój pierwszy utwór napisany z myślą o dzieciach. “Ikabog” to zbiór opowiadań, które autorka stworzyła dla swoich własnych pociech. Za pośrednictwem wydawnictwa Media Rodzina ukazują się w odcinkach kolejne rozdziały “Ikaboga” (https://ikabogkonkurs.mediarodzina.pl/opowiesc/).

Czytaj dalej

 23 total views

Uczeń klasy IIA Wojciech Dorobisz zajął pierwsze miejsce w kategorii klas I-IV w XXXI edycji Konkursu “Stół wielkanocny” zorganizowanym tradycyjne przez Izbę Regionalną w Namysłowie. Celem konkursu było ukazanie obrzędowości związanej z okresem Świąt Wielkanocnych, a kultywowanych przez mieszkańców naszego regionu. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pisanek, kraszanek, kroszonek w ilości minimum 5 sztuk. Serdecznie gratulujemy Wojtkowi!

 221 total views

Społeczność Uczniowska Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie wraz z nauczycielami matematyki zaprasza uczniów szkół podstawowych z Namysłowa, Jastrzębia i Kamiennej do udziału w I Konkursie Matematycznym – Potyczki MatematyczneCzytaj dalej

 744 total views