KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

18 maja 2016 roku w Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie odbyła się kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej pod nazwą „Do wspólnej Europy” dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu namysłowskiego.  W konkursowe szranki stanęło 14 uczniów z następujących szkół: I LO w Namysłowie, ZSR w Namysłowie, Gimnazjum w Ligocie Książęcej, Gimnazjum Nr 1 i Gimnazjum Nr 2   z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie. Konkurs otworzyli Sławomir Hinborch naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Namysłowie  i Artur Matkowski dyrektor Gimnazjum Nr 2  z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie, życząc młodzieży sukcesów i przysłowiowego „połamania pióra”. Zawodnicy zmagali się z testem konkursowym liczącym 30 pytań o Unii Europejskiej i krajach ją tworzących – jej historii, strukturze, polityce, gospodarce i kulturze. Test konkursowy przygotowała  Jolanta Chodakowska – ekspert Domu Europejskiego w Opolu, komisję konkursową zaś tworzyli opiekunowie uczniów uczestniczących szkół. Wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

W kategorii gimnazjów:

I miejsce – Gracja Gińczycka – Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi  w Namysłowie.

II miejsce – Łukasz Bartoszewicz – Gimnazjum nr 1 w Namysłowie

III miejsce – Tymoteusz Poniewierski – Gimnazjum nr 1 w Namysłowie

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce – Agnieszka Kłodzińska I Liceum Ogólnokształcące w Namysłowie

II miejsce – Izabela Paruch Zespół Szkół Rolniczych w Namysłowie

III miejsce – Katarzyna Sarniak Zespół Szkół Rolniczych w Namysłowie

Warto dodać, że rywalizacja była bardzo zacięta, uczniowie wykazali się wiedzą   o strukturach europejskich na poziomie bardzo wysokim. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez działający w szkole Klub Europejski przy współpracy Starostwa Powiatowego w Namysłowie.

1,150 total views,  1 views today