previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol
Tradycją Zespołu Szkół Rolniczych w Namysłowie jest organizacja konkursu wiedzy o własnym patronie, czyli Tadeuszu Kościuszce – bohaterze o wymiarze międzynarodowym. Czy więcej pomników powstańca i genialnego stratega jest u nas w Polsce czy w Stanach Zjednoczonych? Takie pytanie nie padło, natomiast 23 uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zmagało się z pytaniami o większym stopniu trudności.  Co roku konkurs zaskakuje nowymi wątkami, pytaniami, choć wydawać by się mogło, że pytano już o wszystko. Nie zaskakuje niezmiennie perfekcyjność i miła atmosfera, o którą dba organizatorka – pani Dorota Bodzioch.

Jak wypadli nasi uczniowie? Nasza reprezentacja w składzie: Natalia Bieniawska, Antoni Paradowski, Mateusz Rakieta – uczniowie klasy VII , Martyna Cholaś z klasy II c oraz Magdalena Sobczyk i Jakub Teuerle z klasy III b byli blisko podium, ale tylko Antoni Paradowski zajął III miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych, wyprzedzając Magdę Sobczyk o kilka punktów. Konkurs wiedzy o Tadeuszu Kościuszce stał się tradycją uczniów interesujących się historią i konkursami historycznymi. Nasza absolwentka – Ania Iżycka, która jako uczennica Gimnazjum Nr 2 rozpoczęła swą przygodę z konkursem, w tym roku zajęła I miejsce, ale już jako uczennica I LO w Namysłowie.

 

 

 453 total views,  2 views today