Konkurs wiedzy o Tadeuszu Kościuszce

Dnia 25 maja br. w Zespole Szkół Rolniczych odbyła się XIII edycja konkursu wiedzy o Tadeuszu Kościuszce. Udział brali uczniowie szkół gimnazjalnych oraz szkół średnich. Nie zabrakło również przedstawicieli Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie: Ani Iżyckiej z klasy III b, Alana Fabiana i Maksa Chruszcza z klasy III c. Konkurs przebiegał dwuetapowo. Po pierwszej części pytań zamkniętych poziom był wyrównany, a różnice między zawodnikami były naprawdę punktowe. Druga część – pytania otwarte (bardzo wnikliwe i szczegółowe) – zaważyła na ostatecznym wyniku. Wśród gimnazjalistów nasza reprezentantka – Ania Iżycka zajęła zasłużone III miejsce z wynikiem 43 punktów. Uczestnicy odebrali gratulacje z rąk przedstawicieli szkoły i starostwa, po słodkimi poczęstunku i odebraniu pamiątkowych dyplomów i nagród wszyscy wrócili zadowoleni na lekcje.