KONKURS WIEDZY O AUSTRII

Aż dwudziestu uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie ,,Austria – kraj i mieszkańcy”, który odbył się 6 marca 2018r. w sali nr 31. Był to pierwszy etap eliminacji. Uczniowie musieli zmierzyć się  z 40 pytaniami dotyczącymi geografii, historii, kultury i życia codziennego Austrii. Jedne były bardzo łatwe, inne wymagały dłuższego zastanowienia się. Przygotowując się do konkursu uczniowie korzystali z różnych pomocy: książki, mapy, internet, wiadomości telewizyjne. Gimnazjaliści z klasy II B przygotowali gazetkę tematyczną na szkolnym korytarzu. Nauczyciele języka niemieckiego zapoznali uczniów z regulaminem konkursu i wydarzeniami mającymi miejsce w Opolu w ramach 18. Wiosny Austriackiej. Dzięki współpracy z Biblioteką Austriacką mamy szansę powalczyć o cenne nagrody, m.in. wyjazd do Wiednia (wycieczka ufundowana przez firmę Almatur) czy tablety. Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za naszą dzielną młodzież.