Konkurs “Polska Niepodległa” za nami

Troje uczniów z obecnej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Namysłowie wzięło udział w konkursie organizowanym przez Młodzieżową Radę Miejską zatytułowanym “Polska Niepodległa”. W środę 22 listopada o godzinie 11.00 rozpoczął się turniej, przypominający nieco swą formułą znany teleturniej “1 z 10”. Dwunastu uczniów ze szczebla szkół podstawowych, w tym również gimnazja, zmierzyło się z pytaniami z zakresu historii, kultury, sztuki i literatury. Oprócz sztandarowych pytań o Tadeusza Kościuszkę, Kazimierza Pułaskiego, Jana Kilińskiego i innych “bojowników” za niepodległą ojczyznę, pytano uczestników m.in. o Henryka Sienkiewicza i Marię Konopnicką. Pytania były trudne, szczegółowe i nastręczały uczestnikom niezłej łamigłówki. Nasi reprezentanci: Mateusz Rakieta z klasy VII, Magdalena Sobczyk i Jakub Teuerle z  klasy    III b nie dotarli na szczyt, ale Jakubowi niewiele zabrakło, by znaleźć się w gronie finałowej trójki. Konkurs przebiegł w miłej atmosferze, a wszyscy uczestnicy wyszli uśmiechnięci, trzymając w dłoniach zasłużone upominki.