Konkurs Pangea

Uczniowie Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Pangea dla wszystkich uczniów w Polsce.

Organizatorem konkursu jest Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w Warszawie.

Pierwszy etap tego konkursu odbył się 10 stycznia 2014 o godzinie 9:00 w naszej szkole. Konkurs przeprowadzony był w trzech kategoriach: dla klas 1, klas 2 i klas 3. Pierwszy etap konkursu zawierał 15 zadań o różnym stopniu trudności. Regulamin konkursu zakładał, że uczestnicy, którzy zajmą pierwsze 500 miejsc w poszczególnych kategoriach zostaną zakwalifikowani do finału konkursu, który odbędzie się 28 marca 2014 w Vistula University mieszczącego się ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa Ursynów.

W naszej szkole do konkursu przystąpiło 38 uczniów: 16 uczniów z klas pierwszych, 11 uczniów z klas drugich, oraz 11 uczniów klas trzecich. Dnia 04.03.2014 ogłoszone zostały wyniki pierwszego etapu.

Z dumą informujemy, że do finału zostało zakwalifikowanych 5 uczniów z naszej szkoły:

• Julia Ryszczyk 2d
  • Martyna Wołczyńska 3d
  • Agnieszka Orlikowska 3d
  • Kamil Walczak 3d
  • Wojciech Krzesaj 3d

Wszystkim uczniom bardzo gratulujemy, a finalistom życzymy czołowych miejsc w drugim etapie konkursu.

oprac: Anna Słabowska

1,061 total views,  1 views today