Konkurs ortograficzny z języka angielskiego

23 czewca 2014 roku odbył się w naszym gimnazjum finał I Szkolnego Turnieju Ortograficznego z Języka Angielskiego Spelling Bee. Podobnie jak w eliminacjach, w których wzięły udział wszystkie klasy w szkole, finaliści zmagali się z dyktandem oraz z typowym dla konkursów Spelling Bee literowaniem wyrazów angielskich.

Spelling Bee to bardzo popularny konkurs ortograficzny w krajach anglojęzycznych, a pierwsze tego typu konkursy odnotowano już w 18-tym wielku! (Dla zainteresowanych – nazwa Spelling Bee nie wywodzi się od pszczoły, ale ze względu na zbieżność słów pszczoła stała się nieodłącznym symbolem tego konkursu.)

Oto zwycięzcy:

Kategoria klasy I

• I miejsce Weronika Wasylkiewicz
  • II miejsce Maria Wanat, Kordian Drewienkowski
  • III miejsce Zofia Sarnicka

Kategoria klasy II

• I miejsce Maciej Stan, Ewelina Szołdra
  • II miejsce Kacper Gońda

Kategoria klasy III

• I miejsce – Michał Iwański
  • II miejsce – Agnieszka Orlikowska

Zwycięzcom wręczono nagrody i dyplomy.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w podobnych zmaganiach w przyszłym roku. Może TY! zostaniesz Szkolnym Mistrzem Ortografii z Języka Angielskiego.

1,099 total views,  1 views today