Grudzień 2020

Dnia 26 listopada odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Szkocji. W konkursie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie naszego gimnazjum. Zgłosiło się dziewięcioro uczniów z klas I-III.

W trakcie konkursu uczniowie musieli odpowiadać na wylosowane przez siebie pytania związane z kulturą, historią i geografią Szkocji, tego jakże pięknego kraju. Najlepiej z konkursowymi pytaniami poradziły sobie cztery uczennice.

Miejsce pierwsze zajęła Zofia Sarnicka z klasy II d, miejsce drugie zdobyły ex aequo Weronika Korzeniowska z klasy II d oraz Klaudia Waga z klasy III d, miejsce trzecie natomiast przypadło uczennicy z klasy II e Weronice Kozak.

Dodać należy, że na podium znalazły się trzy uczennice uczęszczające do klasy dwujęzycznej oraz uczennica z klasy z rozszerzonym językiem angielskim. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy. Wszystkich zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach wiedzy o krajach anglojęzycznych.

oprac: M. Konieczna

1,277 total views,  2 views today