Wrzesień 2020

SUKCES NA KONKURSIE WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

Dorota Matkowska, uczennica klasy III D, zajęła II miejsce na konkursie rejonowym w Kluczborku, który odbył się 17 marca 2014r. Test pisało 18 uczniów z miejscowości takich jak Kluczbork, Rudniki, Kujakowice, Namysłów.

Pytania dotyczyły geografii, historii i kultury Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Lichtensteinu. Na konkurs udało się troje uczniów naszego gimnazjum. Oprócz Doroty do potyczek stanęły Aleksandra Olfans z kl. III C i Nikola Łęcka z kl. III D, które także świetnie poradziły sobie z odpowiedziami na pytania. Uczennice przygotowywały się do konkursu w ramach kółek języka niemieckiego pod okiem nauczycielek Marty Prociak i Agnieszki Długokęckiej-Kardaś.

Konkurs zorganizował Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kluczborku, a całość przygotowała pani Justyna Gembara, która zadbała o dyplomy i nagrody dla laureatów konkursu, a także o słodkie upominki dla wszystkich uczestników.

oprac: M. Prociak