Jakiś czas temu miałyśmy okazję przeczytać lekturę pod tytułem „Morderstwo w Orient Expresie” autorstwa Agaty Christie. Wywarła na całej naszej klasie bardzo dobre wrażenie, a za razem zainspirowała nas do wzięcia udziału w konkursie promującego projekt „Cztery pory roku z książką. Jesień z kryminałem”.

Nasze zadanie polegało na napisaniu ciekawego, poprawnego pod każdym względem opowiadania kryminalistycznego. Wielu uczniów z województwa opolskiego wzięło w nim udział, z tego względu tym bardziej czujemy się zaszczycone naszymi wynikami.

Izabela Wojnarska zajęła II miejsce, natomiast Dorota Matkowska oraz Julia Kosikowska zostały wyróżnione.

Rozdanie nagród odbyło się 25 listopada 2013 roku w zespole szkół w Dobrzeniu Wielkim. Dodatkową atrakcją było dla nas spotkanie z kontynuatorem kultowej serii „Pan Samochodzik…” – Panem Arkadiuszem Niemirskim.

Cieszymy się, że mogłyśmy wziąć udział w tak ciekawym przedsięwzięciu. Mamy nadzieję, że to nie ostatni tego typu konkurs. Na przyszłość zachęcamy również pozostałych uczniów do próbowania swoich sił w podobnych projektach, naprawdę warto!

Uczennice klasy IIId – Julia Kosikowska, Dorota Matkowska, Izabela Wojnarska

op-krym