Konkurs na kartkę Bożonarodzeniową w jezyku niemieckim

Jeszcze w listopadzie ogłoszony został konkurs na samodzielne wykonanie kartki bożonarodzeniowej. Zbieraliśmy je do ostatniego tygodnia przed świętami. Uczniowie mieli dość czasu, aby wprawić wyobraźnię w ruch i przedstawić swoje pomysły na papierze.

Na lekcjach ćwiczyliśmy sposoby wyrażania życzeń w języku niemieckim, które potem zostały zapisane na kartkach.

Przy ocenie pocztówki była brana pod uwagę przede wszystkim poprawność językowa życzeń, pomysł, estetyka i stopień samodzielności wykonanej pracy. Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców. Ilość dostarczonych kartek, ich forma oraz metody wykonania przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Po długich naradach nagrodziliśmy następujące osoby:

I miejsce – Weronika Wasylkiewicz – klasa IE

II miejsce – Maria Wanat – klasa IA, Natalia Burdzy – klasa IC oraz Julia Kliza – klasa ID

III miejsce – Aleksandra Laskowska – klasa IIA, Ewa Pukała – klasa IIC, Aleksandra Kisiel – klasa IID

GRATULUJEMY WYOBRAŹNI NASZYM GIMNAZJALISTOM

Marta Prociak