Konkurs Mitologiczny pt. “Wyprawa po Złote Runo”

18. 06. 14 w naszej szkole odbył się kolejny konkurs pt. „Wyprawa po Złote Runo”. Tematem konkursu była mitologia. Tym razem do uczestnictwa zaprosiliśmy szóstoklasistów namysłowskich szkół podstawowych oraz Kamiennej i Jastrzębia. Do zmagań stawiły się trzy drużyny Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej z Kamiennej.

Konkurencje osnute były wokół zdarzeń w micie o wyprawie Jazona i Argonautów po złote runo. Goście szybko wczuli się w formułę konkursu i niczym Argonauci dzielnie pokonywali poszczególne trudności. Zadaniem uczestników m.in. było przejście przez pojedynek szczegółowych pytań ze znajomości mitów, łączenie w pary imion mitycznych zakochanych, rozszyfrowanie hasła zapisanego w języku starogreckim, znajomość mitologizmów i umiejętność ich przedstawienia za pomocą gestów oraz konkurencja sportowa, w której zawodnicy przeciskali się przez ucho igielne, biegli po „rozżarzonych węglach” z woreczkiem na głowie i inne po to, by na finiszu zdobyć złote runo.

Uczestnicy i ich opiekunowie wysoko ocenili przygotowany konkurs. Zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kamiennej, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5, III – drużyna SP 4. Nagrodami były książki pięknie wydane „Mitologie świata”, statuetka zwycięstwa dla zdobywców I miejsca oraz dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze i pamiątkowe gadżety w postaci grawerowanych ołówków z nazwą naszej szkoły i konkursu w którym uczestniczyli.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i pozostałym uczestnikom, gdyż wykazali się ogromną wiedzą z zakresu mitologii.

oprac Jolanta Włodarczak

 1,081 total views,  2 views today


powrót do szkoły
Opolskie dla podstawówek
Biuletyn informacji publicznej
logowanie do e dziennika
ikona facebook

Archiwum