Konkurs Literacki “O Różę Karoliny”

W piątek 21 listopada 2014 roku uczniowie Szkolnego Koła Teatralnego wzięli udział w poetyckiej imprezie zatytułowanej „Nie tylko wiersze poświatą utkane”, która odbyła się w Namysłowskiej Bibliotece Publicznej. Spotkali się tam miłośnicy poezji, twórcy skupieni od wielu lat w klubie Wena, a także laureaci VI edycji Ogólnopolskiego Literackiego Konkursu „O Różę Karoliny”.

Nasze koleżanki i koledzy uświetnili spotkanie oprawą słowno – muzyczną, recytując wiersze Namysłowianki Ewy Kacy oraz samej bohaterki wieczoru, nie żyjącej już poetki, Karoliny Turkiewicz – Suchanowskiej. Utwory muzyczne wykonała uczennica klasy II e Klaudia Biczysko, natomiast wiersze deklamowali : Iza Cichecka, Karolina Wierzchołowska, Magda Porębska, Paweł Gazdecki z klasy III c, Michalina Grudzińska z klasy II d oraz Iga Mikuśkiewicz, Milena Łętowska, Monika Zimoch z klasy I c i Daniel Łabędzki z klasy I a . Za oprawę techniczną odpowiedzialny był Marcel Lenart z klasy II e.

Na uroczystość przybyła spora grupa miłośników poezji, sympatyków „Weny”, a także krewnych i przyjaciół Karoliny Turkiewicz-Suchanowskiej – wśród nich syn poetki, poeta Kordian Michalak. Wszyscy obecni byli zachwyceni i oczarowani występami młodych artystów.

Małgorzata Górniak
Opiekun Szkolnego Koła Teatralnego