Konkurs języka niemieckiego 2013

KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Do szkolnego etapu konkursu języka niemieckiego dnia 21 listopada 2012r. przystąpiło 26 osób z klas drugich i trzecich, z których 11 osób przeszło do etapu gminnego: Natalia Cisicka II B, Kacper Kowalczyk II B, Dorota Matkowska II D, Agnieszka Orlikowska II D, Nikola Łęcka II D, Dawid Zając III A, Aleksandra Łachecińska III C, Iwona Helwin III C, Kinga Majewska III C, Klaudia Gębska III E, Klaudia Ostrysz III E.

Zadania konkursowe kładły nacisk w szczególności na czytanie ze zrozumieniem i zagadnienia leksykalno-gramatyczne.

22.01.2013r. odbył się etap miejsko-gminny, w którym udział wzięli uczniowie czterech szkół gimnazjalnych z Namysłowa, Smogorzowa i Ligoty Książęcej. Na konkursie trzeba było wykazać się wiedzą o Niemczech, Śląsku Opolskim oraz poradzić sobie z licznymi pytaniami do kilku tekstów.

Nasi uczniowie spisali się świetnie, dwie uczennice Dorota Matkowska i Agnieszka Orlikowskaz klasy II D zajęły czołowe pierwsze i drugie miejsce. GRATULUJEMY!

Marta Prociak