Listopad 2020

Konkurs Europejski w Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie

W dniu 13.05.2015 r. w naszym gimnazjum odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Do wspólnej Europy” dla Gimnazjów i Szkół Średnich Powiatu Namysłowskiego. Wzięły w nim udział reprezentacje Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Rolniczych, Zespołu Szkół Mechanicznych, Gimnazjum w Pokoju, Gimnazjum w Świerczowie oraz ekipa gospodarzy – uczniów Szkolnego Klubu Europejskiego „Proeuropa” z Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie. Konkurs został zorganizowany przez Szkolny Klub Europejski „Proeuropa”, którym od początku istnienia (1999 r.) opiekuje się Włodzimierz Putowski, pod patronatem Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu i Starostwa Powiatowego w Namysłowie. Obie te instytucje były fundatorami nagród dla zwycięzców konkursu w kategorii szkół średnich i w kategorii gimnazjów. Konkurs ten ma długą tradycję i rozgrywany jest już po raz trzynasty, choć w tym roku w nieco zmienionej formule obejmującej również szkoły średnie Ziemi Namysłowskiej. Atmosfera podczas konkursu była znakomita, a uczestnicy błyskawicznie rozwiązali test przygotowany przez ekspertów z RODM Opole. Potrzeba było kolejnych tur dogrywki, aby wyłonić zwycięzców, dla których „podwójna trzynastka” okazała się szczęśliwa. Okazali się nimi:

W kategorii szkół średnich:

I m. – Paulina Kochańska I Liceum Ogólnokształcące w Namysłowie

II m. –  Wojciech Smolarczyk Zespół Szkół Rolniczych

III m. – Sandra Przysucha Zespół Szkół Mechanicznych

W kategorii gimnazjów:

I m. – Agnieszka Kłodzińska Publiczne Gimnazjum w Świerczowie

II m. –  Dominika Piasecka Publiczne Gimnazjum w Świerczowie

III m. – Krzysztof Hruszowicz Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie

Nagrody dla uczestników wręczali Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego Pan Sławomir Hinborch, eksperci RODM Opole Jolanta Chodacka i Łukasz Panicz oraz Dyrektor Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi Artur Matkowski.  Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy na czternastą edycję konkursu w przyszłym roku.

1,641 total views,  1 views today