Wrzesień 2020
Młodzi miłośnicy książek, którzy nie zdążyli wypożyczyć książek z bibliotek, mogą napisać swoją własną powieść i w dodatku wysłać ją na konkurs. Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom wychodzi wszystkim młodym literackim talentom na przeciw, organizując konkurs dla dzieci i młodzieży “Siedzę w domu i piszę…”. Regulamin konkursu znajdziecie na stronie Fundacji (https://calapolskaczytadzieciom.pl/aktualnosci/konkurs-literacki-dla-dzieci-i-mlodziezy/). Po krótce dopowiem tylko, że maksymalna objętość pracy, którą może być także komiks, wynosi 5400 znaków ze spacjami. Podpisane powieści, opowiadania itp. należy odesłać do 30 kwietnia na mail Fundacji oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Aha! Szkolna zabawa czytelnicza “1 wydarzenie 100 różnych wersji” jest bliźniaczo podobna – wymyślacie inną (nie-)prawdopodobną wersję podanego wydarzenia. Termin upływa wraz z końcem kwarantanny – więcej informacji na classroomie biblioteki szkolnej.
Tymczasem młodzi fascynacji teatru mogą stworzyć swoją własną scenę w domowych warunkach. Teatr Lalek Banialuka przygotował filmiki instruktażowe do obejrzenia na fb Teatru odnośnie stworzenia własnej teatralnej lalki (#banialukaklubmałegorzemieślnika). Jak się okazuje, materiały znajdą się w każdym domu… wystarczy tylko chcieć.