Koncert Profilaktyczny “Zło dobrem zwyciężaj”

W dniu 21.02.2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie profilaktycznym w NOKu pt. „Zło dobrem zwyciężaj”. Gościem naszej szkoły był Pan Wiesław “Blacha” Błażkiewicz – absolwent studiów muzycznych na wydziale perkusji. Celem koncertu profilaktycznego w dziedzinie uzależnień była walka o dzisiejsze pokolenie, by wyzwolić je z jarzma nałogów i pokus. Uczniowie podczas koncertu uzyskali informacje na temat przemocy, agresji wśród młodzieży, cyberprzemocy, uzależnień od alkoholu, papierosów, narkotyków i dopalaczy. Ponadto podczas spotkania „wirtuoz” perkusji przeciwstawiał się również wulgaryzmom w języku młodego człowieka. Uczestnicy podczas wydarzenia dyskutowali na temat swoich emocji, właściwych postaw życiowych, dobrych decyzji wyborów moralnych, asertywnego mówienia „nie” oraz niezależności podejmowania własnych decyzji. Spotkane z Wiesławem “Blachą” Błażkiewiczem było dla młodzieży naszej szkoły lekcją podejmowania właściwych decyzji,  a doświadczenie artysty przykładem, że jedna decyzja może, czasami na zawsze, zmienić życie człowieka. Dodatkową atrakcją podczas koncertu była możliwość wzięcia udziału w mini koncercie wyrażając swoje emocje zarówno te pozytywne jak i te trudne.

Sporządziły: Katarzyna Dudziec – psycholog szkolny,  Katarzyna Jagielska – pedagog szkolny

zaproszenie