Kolejnych sześciu laureatów czyli fizyczno-chemiczne sukcesy naszej szkoły!

Właśnie zakończył się Wojewódzki Konkurs Fizyczny i Wojewódzki Konkurs Chemiczny.

W etapie wojewódzkim konkursu fizycznego w Opolu wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły: Olga Kwiecień z kl. III C i Zuzanna Kania z kl. III D. Obie zaprezentowały wysoki poziom wiedzy z fizyki zmagając się z zadaniami rachunkowymi i doświadczalnymi. Finał wojewódzki odbył się w dwóch etapach. Pierwszy 8 lutego dotyczył zadań obliczeniowych wykorzystujących wiedzę z całego materiału gimnazjum oraz wykraczającą poza podstawę programową. W drugim etapie konkursu 27 lutego dziewczyny sprawdzały swoje umiejętności  przewidywania, wnioskowania i planowania doświadczeń fizycznych. Wspaniale sobie poradziły z trudnym wyzwaniem. Wojewódzka Komisja Konkursowa przyznała im tytuł laureata konkursu. Sukces uczennic jest tym większy, że takich laureatów było zaledwie  pięciu w całym województwie. Dwie uczennice naszego  miasta Namysłów i trzech uczniów z Opola. Olga udowodniła, że jest najlepsza, zajęła I miejsce. Zuzanna również zapewniła sobie   wysokie miejsce , bo trzecie.

Wyniki Konkursu Fizycznego

http://www.kuratorium.opole.pl/images/aktualnosci/2017/60.pdf

Część  obliczeniowa max 30 Część doświadczalna max 30 Ilość uzyskanych punktów- razem max 60 Procent Miejsce w województwie
Olga Kwiecień 30 26 56 93% I
Zuzanna Kania 26 28 54 90% III

Finał Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego odbył się 28 lutego. Aż czterech uczniów: Zuzanna Kania kl. III D, Olga Kwiecień kl. III C . Adrianna Kowalska kl. III C oraz Jan Ciepły z kl. III C zostało laureatami na 22 w województwie. Zadania konkursowe były bardzo trudne, nietypowe i przekrojowe wymagające od uczestników bardzo dobrego przygotowania. Setki rozwiązywanych zadań, miesiące przygotowań oraz zainteresowanie przedmiotem, wszystko to  spowodowało, że uczniowie naszego gimnazjum osiągają tak wysokie wyniki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów już w szkołach średnich!

Wyniki Konkursu Chemicznego

http://www.kuratorium.opole.pl/images/aktualnosci/2017/66.pdf

Ilość uzyskanych punktów max 47 Procent
Zuzanna Kania 46 98%
Olga Kwiecień 43 91%
Adrianna Kowalska 42 89%
Jan Ciepły 40 85%

 

Nauczyciele – opiekunowie merytoryczni : Joanna Barszcz i Małgorzata Ścieszka

 610 total views,  1 views today


zaproszenie
Opolskie dla podstawówek
Biuletyn informacji publicznej
logowanie do e dziennika
ikona facebook

Archiwum