previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Listopad 2020
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol szkoła do hymnu

Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczne działanie mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. Hasło tegorocznej edycji brzmi „Bądź architektem swojego szczęścia!. Przedsięwzięcie, realizowane z inicjatywy Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych, uzyskało honorowy patronat Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Szkoła Podstawowa w Namysłowie, propagując świadome wybory edukacyjne i zawodowe, włączyła się do akcji, która trwała od 15 do 21 października. Uczniowie szkoły, zarówno ci najmłodsi z klas I – IV, jak też gimnazjaliści, uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami różnych zawodów. Były rozmowy z panem Ocharskim  – lekarzem weterynarii paniami z MCK i i OSZ., komendantem Straży Miejskiej. Zaproszeni goście opowiadali  o swojej pracy, predyspozycjach potrzebnych do wykonywania zawodu oraz ścieżce edukacyjnej jaką wybrali. Zwrócili uwagę na to, w jaki sposób można osiągnąć sukces oraz jak wykorzystać swoje talenty w planowaniu kariery zawodowej. Młodzież gimnazjalna uczestniczyła dodatkowo w warsztatach oraz Targach Edukacyjnych organizowanych przez MCK ,OSZ i PPP – gdzie została przedstawiona oferta szkół średnich.

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2018 za nami. Sądząc po pozytywnych rezultatach uzyskanych w czasie trwania przedsięwzięcia, za rok szkoła w Namysłowie znów włączy się do akcji.

 339 total views,  1 views today