„Iskra miłosierdzia”

“W codziennym trudzie, w wysiłku umysłu, woli serca – obraz dziecka pozostaje dla człowieka natchnieniem i źródłem nadziei”.

bł. Jan Paweł II

Klub Ośmiu – Młodzieżowy Wolontariat im. Jana Pawła II przy Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie dnia 9 i 10 kwietnia zorganizował Kiermasz Wielkanocny w hołdzie Janowi Pawłowi II – „Iskra miłosierdzia”

Dochód z kiermaszu został przeznaczony na rzecz chorych dzieci z Domowego Hospicjum w Opolu, jak również na operację serduszka czteroletniej Milenki Bezy z Objazdy. To już jest kolejna nasza akcja na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu, które otacza opieką również dzieci z Namysłowa. Z hospicjum otrzymaliśmy osiem koszulek dla wolontariuszy, plakaty, ulotki i skarbonkę.

Wolontariusze sprzedawali własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne: pieczone z ciasta lukrowane baranki, mazurki, zajączki, ozdabiane cekinami wielkanocne jajka, filcowe kurki, świąteczne kartki. Rozdawali ulotki i zbierali pieniądze do skarbonki.

W sumie ze sprzedaży i przeprowadzonej zbiórki dochód wyniósł 816 zł.

Kiermasz Wielkanocny – ”Iskra miłosierdzia”- przygotowali:

1. Patrycja Fiedeń kl I a
  2. Wiktoria Gadomska kl. Ia
  3. Karolina Chmura kl. Ia
  4. Aleksandra Kisiel kl. II d
  5. Marta Tuerle kl. II d
  6. Wiktoria Adamczyk kl. II d
  7. Justyna Banyś kl. II d
  8. Kaja Pawłowska kl. II d
  9. Agata Płaza kl. Ib
  10. Magdalena Szchun kl I b
  11. Wiktoria Wertepna kl. Ib
  12. Daria Magaj kl. Ib
  13. Klaudia Waga kl. II d

Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom Gimnazjum, Uczniom i wszystkim ofiarodawcom za pomoc, wsparcie, szczodry gest, za tę iskrę wrażliwości, która zapala i jednoczy w pomnażaniu dobra.

Wolontariusze z Klubu Ośmiu wraz z Opiekunem