“Officium officio provocatur” – Życzliwość wywołuje życzliwość

W klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadza nas już namysłowski jarmark ze swym przebogatym programem i przepięknym wystrojem. Kto przychodzi czuje już magię zbliżających się świąt. Nie dla wszystkich jednak będą tak kolorowe i dostatnie.

Dlatego każdego roku nasza szkoła przygotowuje paczki z okazji świąt Bożego Narodzenia dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej ze Szkoły Podstawowej w Kamiennej. „Kto pomoc rozdaje Mikołajem zostaje” pod takim hasłem pod koniec listopada rozpoczęła się w naszej szkole zbiórka artykułów spożywczych na paczki świąteczne. W celu pozyskania środków pieniężnych na zakup słodyczy i produktów świątecznych wolontariusze przygotowali Kiermasz Bożonarodzeniowy. Dnia 10 grudnia od godz. 15.00 do 18.00. w ramach namysłowskiego jarmarku sprzedawali świąteczne ozdoby, które zostały wykonane przez uczniów naszego gimnazjum na zajęciach z plastyki, techniki i na wolontariacie. Uczniowie na zajęciach z techniki pod opieką p. Joanny Barszcz wykonali choinki z makaronu, a na plastyce pod opieką p. Joanny Skorupskiej kartki świąteczne. Wszystkie ozdoby zachwycały misternym wykonaniem i pomysłowością, a co najważniejsze, były to unikatowe, zwykle pojedyncze, i niepowtarzalne egzemplarze, ozdoby z papieru, choinki z makaronu, pierniczków, orzechów czy szyszek, koronkowe bombki, dzwonki, gwiazdki, a także świąteczne pierniczki. Charytatywny kiermasz Bożonarodzeniowy został już wpisany w tradycję naszej szkoły, gimnazjaliści, nauczyciele, rodzice uczniów, pracownicy obsługi chętnie wspierają świąteczne akcje dzieląc się darem serca. W tym roku przygotowujemy paczki dla 9 rodzin i ich 27 dzieci. Przyłącz się do akcji i spraw dzieciom niespodziankę na święta. Jest jeszcze okazja, bowiem 21 grudnia tj. w poniedziałek od godz. 16.00 do 18.00 pod ratuszem będziemy sprzedawać dekoracje bożonarodzeniowe, stroiki, pierniczki, i ozdoby choinkowe na ten cel.

„Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka.
Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocną dłoń.”

Dziękujemy za hojność, ofiarność i zaangażowanie.

Opiekun Klubu Ośmiu
Elżbieta Wodziana