Wrzesień 2020

Drodzy Rodzice!

W obecnej sytuacji świetlica szkolna nie może sprawować opieki nad Waszymi dziećmi. Zdajemy sobie jednak sprawę z faktu, że zmuszone do przebywania w domu dzieciaki w końcu kiedyś zaczną się nudzić.Dlatego raz w tygodniu będziemy publikować nowe propozycje różnych zadań możliwych do wykonania w domu, samodzielnie przez dziecko lub wspólnie przez członków rodziny.

Podsyłać Państwu również będziemy linki do stron z ciekawymi propozycjami dla dzieci i rodziców.

• Układanie puzzli rozwija spostrzegawczość, wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne, pamięć oraz umiejętność analizy i syntezy. To zajęcie, które nie ma ograniczeń wiekowych, wystarczy odpowiednio dobrać trudność wzoru i wielkość elementów.
  • Dzieci uwielbiają znajdować ukryte przedmioty i rozwiązywać zagadki – zwłaszcza gdy na końcu jest nagroda. Napisz wskazówki na kartkach, możesz zaszyfrować je w formie rebusów lub innych łamigłówek. Umieść pierwszą wskazówkę w łatwo dostępnym miejscu. Następnie zostaw tyle wskazówek, ile chcesz w całym domu, tworząc szlak do ostatniego punktu. Poszukiwanie skarbów może prowadzić do jednej nagrody lub kilku małych – umieszczonych przy kolejnych wskazówkach.
  • Nawet jeśli spędzacie czas w domu, pamiętajcie o ruchu. Codzienna dawka ćwiczeń poprawi samopoczucie i rozładuje dziecięcą energię. Możecie zainspirować się propozycjami ćwiczeń, które znajdziecie w intrenecie lub dedykowanych aplikacjach.
  • Kolorowanie/ bazgranie/ malowanie to zajęcie, które uwielbia większość maluchów. Także starsze dzieci rysują z przyjemnością, a dorośli korzystają z kojącego wpływu sztuki sięgając po kolorowanki antystresowe. Zajęcie dla domowników w każdym wieku. 🙂
  • Może to dobry czas, by dziecko postawiło pierwsze kroki w świecie gotowania? Lub rozwijało dalej swoje kulinarne umiejętności? Przygotuj posiłek razem z dzieckiem lub pozwól mu na samodzielność (oczywiście pod nadzorem). Wspólne gotowanie integruje, a przygotowanie posiłku przez dziecko będzie dla niego powodem do dumy.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje okażą się ciekawe i umilą ten trudny czas.
W razie potrzeby prosimy o kontakt przez e-dziennik.

Wychowawcy świetlicy: A. Świlak, A. Długokęcka-Kardaś, M. Troska, M. Mysiorek