KARTKA WIELKANOCNA- OSTERKARTE- WYNIKI

Wysyłanie życzeń świątecznych to bardzo miły zwyczaj. Wiemy, jak je przekazać poprzez różnorakie portale społecznościowe. Czy jednak nadal pamiętamy, jak to zrobić w tradycyjny sposób? Jaka forma kartki będzie bardziej wartościowa- ta zakupiona w sklepie czy wykonana własnoręcznie?

Uczniowie klas I-VIII, którzy licznie i ochoczo wzięli udział w konkursie na kartę wielkanocną
z życzeniami w języku niemieckim, udowodnili, że nie tylko potrafią składać życzenia w języku naszych zachodnich sąsiadów, ale dowiedli, że wysiłek i serce włożone w utworzenie kartki świątecznej, ma wielką moc.

Komisja konkursowa stanęła przed trudnym zadaniem. Spośród 50 dostarczonych prac należało wybrać te, które spełniają kryteria:

-samodzielność;

-estetyka pracy;

-nawiązanie do symboli wielkanocnych;

-poprawność językowa życzeń w języku niemieckim, w tym podpis nadawcy.

Oto lista osób z poszczególnych klas, które słodkimi upominkami zostały nagrodzone za walory estetyczne i językowe swojej pracy:

-klasa IA- Nikodem Nowakowski, Alicja Szałaj

-klasa IB- Amelia Jabłońska, Nikola Plewak, Joanna Okrzesiak, Milena Sołtysiak

-klasa IIA- Aniela Płatek, Natalia Walkowicz, Witold Tomaszewski, Pola Piasecka, Liliana Dobroć,  Xavier Zajączkowski, Nikodem Mazur, Antonina Rybak

-klasa IIB- Gabriela Turek, Julia Marcińczak, Franciszek Szczur, Konrad Nalepa

-klasy IV-VIII (zdjęcia prac- forma zdalna):

I miejsce  – Maja Kardaś (kl. IVA)

II miejsce – Wojciech Dorobisz ( kl. IVA), Justyna Matelska (kl. IVB) oraz Amelia Sołtysiak (kl. VIA)

III miejsce – Adam Kozyra (kl. IVA), Zuzanna Turbakiewicz (kl. IVB),  Krzysztof Książkiewicz (kl. IVB), Dylan Cichoń (kl. VIA), Karolina Koncewicz (kl. VIIIA), Justyna Smoter (kl. VIIIA), Maja Poręba (kl. VIIIB),
Amelia Kowalczyk (kl. VIIIC), Kamil Doncbach (kl. VIIIC), , Klaudia Bula (kl. VIIIC),
Wiktoria Szemraj (kl. VIIIC).

W klasach IV-VIII poziom wykonania prac był bardzo wysoki. Prace różniły się detalami, dlatego postanowiliśmy nagrodzić wszystkie prace.

Serdecznie gratulujemy! Nagrody czekają w szkole- można je odbierać od środy 31.03.2021r.

FROHE OSTERN! Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Kartka wielkanocna Kartka wielkanocna Kartka wielkanocna Kartka wielkanocna Kartka wielkanocna Kartka wielkanocna Kartka wielkanocna Kartka wielkanocna

Marta Mysiorek

Agnieszka Długokęcka-Kardaś