Kaja Dworczak laureatką konkursu wojewódzkiego

W biurze poselskim posła Patryka Jakiego miało miejsce rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Żołnierze Wyklęci – Zapomniani Bohaterowie. Była to już trzecia edycja konkursu, a w tym roku temat prac brzmiał Sylwetka i postawa wybranego dowódcy oddziału Żołnierzy Wyklętych. Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac w obu kategoriach, łącznie wzięło w nim udział prawie 150 uczniów z województwa opolskiego.

Kapituła konkursowa w składzie dr Ksawery Jasiak z Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu, dr Mariusz Patelski z Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego oraz Arkadiusz Karbowiak – przewodniczący Kapituły zdecydowała, że w kategorii szkół gimnazjalnych III m. zajęła Kaja Dworczak z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie, za pracę na temat Kazimierza Żebrowskiego ps. Bąk. Tym samym Kaja została laureatką tego prestiżowego konkursu.

Honorowy patronat nad konkursem sprawuje opolska delegatura Instytutu Pamięci Narodowej, a patronat medialny objęło Radio Opole.

Pan Poseł Patryk Jaki podziękował wszystkim uczestnikom konkursu Pragnę pogratulować nie tylko laureatom i wyróżnionym uczniom, ale wszystkich uczestnikom konkursu. Szczególne podziękowania chciałbym złożyć nauczycielom, którzy zachęcili uczniów do przygotowania prac konkursowych, a tym samym przyczynili się do poznawania przez nich polskiej historii, tej mniej obecnej w podręcznikach szkolnych.

Relację na stronie Patryka Jakiego można przeczytać i obejrzeć na stronie www.jaki.pl

Nagrodzona praca:
Kazimierz Żebrowski ps. “Bąk”.

oprac Włodzimierz Putowski

1,024 total views,  1 views today