Już niedługo Dzień Patrona i Dzień Niepodległości

W związku z nadchodzącym Dniem Patrona – 7 listopada – zapraszamy uczniów wszystkich klas do konkursu plastycznego na portret Marii Skłodowskiej-Curie.
W tym roku również oddziały klasowe wykonają kartę encyklopedyczną (na połówce dużego białego brystolu) na wybrany przez wychowawców temat, odpowiednio:
– klasa IIA – Dzieciństwo Marii Skłodowskiej-Curie
– klasa IIIA – Edukacji Marii Skłodowskiej-Curie
– klasa IIIB – Zaangażowanie Marii Skłodowskiej podczas I wojny światowej
– klasa VA – Noble i ważny rok 1911 w życiu Patronki
– klasa VIIA – Późne lata i śmierć Skłodowskiej
– klasa VIIB – Piotr Curie (kim był, co odkrył, małżeństwo Curie)
– klasa VIIC – Kariera naukowa i odkrycia Skłodowskiej-Curie
– klasa VIIIA – Rad i polon – właściwości i wykorzystanie w przemyśle i życiu codziennym
Encyklopedie wykonujemy w formie lapbooków do 6 listopada.

A w związku z nadchodzącymi obchodami Dnia Niepodległości zapraszamy do konkursu piosenki patriotycznej „Wyśpiewać wolności imię…”. Każdy oddział klasowy od V do VIII wystawia minimum jedną reprezentację albo solistów albo zespół. Do środy 30.10. uczniowie klas zgłaszają reprezentantów i tytuł wykonywanej piosenki do p. Marcina Mysiorka lub p. Magdaleny Gawlak. Czekamy na zgłoszenia!