W piątek obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Każda klasa udekorowała swoją salę flagami, obrazkami oraz ciekawostkami danego kraju europejskiego. Pomysłowości uczniów, wychowawców oraz rodziców nie było końca. Można było zaobserwować miniatury słynnych budowli np. holenderskich wiatraków czy belgijskiej fabryki czekolady. A girlanda z ryb jest absolutną koniecznością, jeżeli wylosowało się Norwegię. Oprócz dekoracji każda klasa przygotowała plakaty i hasła zachęcające do nauki języka. Od wesołych:

„Ucz się pilnie języków, mój mały kolego. Przyda ci się to w życiu, choć jeszcze nie wiesz dlaczego.”

do głębokich:

„Uczenie się innego języka jest nie tylko uczeniem się innych słów na te same rzeczy, ale także uczeniem się innego sposób myślenia o rzeczach.” ‒ Flora Lewis

Klasy młodsze wykonywały prace plastyczne takie jak kolorowanki, wydzieranki i tworzenie Euroludków. Klasy starsze, jak przystało na ludzi uczonych (i światowych!) próbowały swoich sił w rozwiązywaniu quizów o krajach europejskich.

Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie na najlepsze przebranie europejskie. Można było przebrać się w strój ludowy danego kraju lub za słynną postać. Przez szkołę przemaszerował korowód składający się z ognistych Hiszpanek, torreadorów, Pippi Pończoszanek (w wersji z małpą lub bez), Jasiów Fasoli, paryskich mimów, polskich kibiców i góralek, niemieckich mleczarek czy piłkarzy. Klasa VIA postanowiła podnieść poprzeczkę i udekorowała nie tylko salę ale również przebrała swoich uczniów w motywy irlandzkie.

Od kilku dni uczniowie brali udział w grze „Porozmawiaj ze mną”. Łowcy zagadek poszukiwali po całej szkole haseł w różnych językach i wypełniali karty odpowiedzi, aby wrzucić je do Euroboxu i wziąć udział w loterii. Eurobox zostanie rozpieczętowany w czwartek 1 października więc macie jeszcze czas wypełnić swoje eurokarty.

Słowem: DZIAŁO SIĘ!

Dziękujemy wszystkim uczniom, wychowawcom, rodzicom i rodzinom uczniów (drogie Babcie i Dziadkowie, nie zapominamy o waszym wkładzie w to święto), którzy pomogli zorganizować obchody Europejskiego Dnia Języków.

O wynikach rywalizacji na najpiękniejszą dekorację sali będziemy informować wkrótce.

Nie zapomnijcie powiadomić swoich znajomych o tym, aby polubili wasze fotki na szkolnym Facebooku. Przebranie, które zdobędzie najwięcej polubień, wygrywa.