Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Namysłowie słynie z wieloletniej tradycji nauczania języków obcych. Nauczyciele języków obcych w naszej szkole mogą się pochwalić dyplomami ukończenia kursów i praktyk na wydziałach filologicznych uczelni w Polsce, Wielkiej Brytanii, Austrii i Portugalii. Dzięki swojemu doświadczeniu w nauczaniu języka angielskiego i niemieckiego pomagają uczniom poszerzać słownictwo, doskonalić umiejętności językowe i kształtować postawę otwartości na inne kultury. Ponadto uczniowie mają możliwość zdobywać wiedzę z zakresu historii, geografii, kultury i realiów krajów anglo i niemieckojęzycznych. Szkoła może się pochwalić licznymi sukcesami na konkursach językowych. Szkoła regularnie organizuje wyjazdy uczniów na warsztaty językowe do Wielkiej Brytanii i Niemiec. Atutem nauczania języków obcych w naszej szkole jest podmiotowe podejście do ucznia, nastawienie na wykorzystanie umiejętności językowych w praktyce oraz innowacyjność metod i form nauczania.

83 total views, 2 views today