Jeszcze tylko 3 dni XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania

Fundacja ABCXXI Cała Polska Czyta dzieciom przygotowała mnóstwo atrakcji na swoich mediach społecznościowych. Codziennie o godzinie 10.00 ambasadorzy Kampanii Czytania czytają dzieciom online na fb Fundacji. Warto zajrzeć, choćby z ciekawości, jak ambasadorzy poradzą sobie z lekturą pisaną dla dziecka. Po południu również są spotkania i czytania.
Punktualnie o 13.00 startują wywiady z pisarzami dla dzieci.
31 maja wywiadu udzieli Marcin Kozioł, autor serii “Detektywi na kółkach”.
1 czerwca gościem będzie Barbara Kosmowska, autorka wielu opowiadań dla dzieci i młodzieży, m.in. “Dziewczynki z parku”.
2 czerwca – na zakończenie – o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie z autorami opowiadań pt. “Gorzka czekolada” (oba tomy są dostępne w szkolnej bibliotece).

Uczniowie klasy II A również mają niespodziankę, ale dopiero zaprezentują ją 2 czerwca. Cierpliwości!