Grudzień 2020

„Jesteś najlepszym przewodnikiem swojego dziecka”- to nietypowy przewodnik, bo po rodzicielstwie i bez jedynej słusznej drogi, ponieważ to Ty znasz tę drogę najlepiej.

Drodzy rodzice dobrze wiem, jak trudna i wyczerpująca a zarazem bardzo odpowiedzialna i dająca dużo satysfakcji jest rola rodzica i opiekuna. Dość często uważa się Was rodziców za cudotwórców – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki powinniście rozwiązać problemy dziecka, załagodzić wszystkie konflikty. Niestety, nie jest to takie łatwe, wymaga to od Was wiele  niespotykanej cierpliwości. Chciałabym Wam gorąco polecić ten przewodnik i zachęcić Państwa do zapoznania się z materiałem z poradnika.

O KSIĄŻCE

Rodzicielstwo jest jak chodzenie po górach i zdobywanie różnych szczytów. Dzięki temu, że wyruszasz, możesz dotrzeć do miejsc, o których nigdy nawet nie marzyłeś. Mając dziecko – czy tego chcesz, czy nie – musisz wyruszyć i to jest w rodzicielstwie najcenniejsze. Dzieci i młodzież mają w sobie niesłychaną energię, która nie pozwala im stać w miejscu. W ten sposób pociągają za sobą całe otoczenie. Możesz poddać się tej dziecięcej sile i wejść jeszcze wyżej. Ale na pewno wiesz, że ścieżki w górach bywają trudne, kamieniste i śliskie. Czasem w bardzo krótkim czasie pokonujesz długi odcinek, innym razem poruszasz się jak żółw. Dokładnie tak jak w życiu z dziećmi – bywa, że stajesz na głowie, żeby przyspieszyć ich rozwój i masz wrażenie, że niemal stoisz w miejscu. Innym razem, nie możesz nadziwić się, jak i kiedy to się stało, że nagle jesteście wszyscy tak bardzo do przodu. W górach trzeba znać ścieżkę albo trzymać się szlaku. Wszyscy wiemy, że można łatwo się zgubić, w szczególności kiedy przychodzi nagłe załamanie pogody. Pojawia się gęsta mgła i nie widać szlaku. W życiu tak już jest, że nigdy nie wiemy, kiedy spadną na nas trudności, które przysłonią nam drogę. W takich chwilach jest nam łatwiej, kiedy mamy poczucie, że nie podróżujemy sami, że obok nas kroczą inni. Wychodząc w góry, powinniśmy zabrać ze sobą mapę. Książka “Jesteś najlepszym przewodnikiem swojego dziecka” to rodzaj mapy, ale dość nietypowy. Ponieważ na tej mapie napisane jest, że to Ty znasz tę drogę najlepiej. Że masz ją zapisaną w swoim sercu. Musisz tylko uwierzyć, że zostałeś obdarzony wszystkim, co potrzebne, żeby poprowadzić swoje dziecko na szczyt jego możliwości.

Książka ta powstała z myślą o rodzicach, nauczycielach, opiekunach, którzy napotykają różne zwątpienia i przeciwności. Jest to zbiór najbardziej wspierających publikacji, które ukazały się w 11 pierwszych numerach Magazynu KREDA. Ostatni rozdział zawiera nowe, wcześniej niepublikowane teksty. Wszystkie artykuły pogrupowane zostały w siedem działów dotyczących różnych aspektów tej wspólnej podróży z dziećmi. Chcieliśmy zaprosić was do wyruszenia w podróż świadomie. Zależy nam, żebyście mogli zyskać podczas tej wyprawy jak najwięcej. Dostrzec i zachwycić się. Wszystkim i każdym. Bo w każdym z nas są nieograniczone możliwości, nieodkryte talenty i drzemiące zdolności. Dajmy się ponieść zachwytowi, powoli, bez pośpiechu.

Źródło: magazynkreda.pl

Życzę dużo uśmiechu, spokoju i zdrowia,

Katarzyna Jagielska